Všechno jde

Největší úspěch byl asi poslední víkend. První jarní 1. 3. – 4. 3. 2012. Myslím si, že na toto datum nikdy nezapomenu, natož na vše, co se na místě odehrávalo. Největším a současně nezapomenutelným zážitkem pro mě, a určitě i pro Andrýska (Bandita), bylo smečkování!

Když jsem viděla, jak se všemi psy komunikuje a najednou žádného nechce roztrhat, neměla jsem slov a nemohla jsem v tu chvíli Pavlovi ani dostatečně poděkovat. Andymu je 3,5 roku a já, i když jsem nikdy nic se svým psem nevzdala a každý problém jsem se snažila pokořit, tohle jsem pomalu ale jistě vzdala a říkala si, že Andry má doma jednu fenečku, Bišonka, která mu bude muset stačit, protože ta je jediná, se kterou vím, že vychází a neublíží jí.

Tohle byl ale pocit nad pocity. Když se člověku splní sen, který už vzdal, uvědomí si, že jde zkrátka úplně vše, co si člověk usmyslí a že tohle byl jen začátek. Nevynechali jsme ani jedno smečkování a já jsem se kochala pohledem na hrající si pesany. Taky nás čekalo překvapení, a to výlet do ZOO. Já si s Andym vždy dávám nejrůznější cíle do dalšího roku a ZOO do toho letošního spadala. Když jsem to slyšela, byla jsem přímo nadšená a už se nemohla dočkat :) Andy, a vůbec všichni pejsci, byli vzorní a nikdo by neřekl, že náš kurz obsahuje nálepku problémoví psi. Nemusela jsem si ani hlídat rozestup od pejsků. Hrozně jsem si užívala, že si popovídám s pejskařem, aniž bych od něj musela jít dál jak na pět metrů.

Byl to zkrátka úžasný víkend a už se moc těším na další. A to hlavně proto, že do těch problémových psů už moc nezapadáme a že půjdeme cvičit dogdancing a poslušnost :) Je neustálá hromada věcí, ve kterých psa zlepšit. Nejhorší je, když člověk ty problémy, co s pejskem má, vzdá a rezignuje. Pes trpí a je nešťastný a uvázaný s vizitkou zabijáka. My už naštěstí začínáme dostávat od lidí vizitky hodného psa. A i to nás moc těší. Nejlepší je při problémech vyhledat odborníka! A proč nezavítat zrovna do Heroltic! My jsme zdárným příkladem, že to funguje a člověk i pes mohou být daleko šťastnější :)