Ing. Pavel Bradáč,

poradce pro vztah člověka a psa

Velkou část práce poradce pro vztah člověka a psa tvoří náprava problémového chování psů, ať už pomocí individuálních konzultací nebo skupinových akcí.

Vím, jaký je to pocit mít psa a řešit problémové chování, proto jsem rád, že mohu už od roku 2009 pomáhat nacházet majitelům a jejich psům ten správný vztah a s jeho pomocí tak tvořit harmonické týmy založené na důvěře, respektu a komunikaci.

profesionálních zkušeností

Se psy pracuji od roku 1993 a od roku 2009 se práci, zejména s problémovými psy, věnuji na plný úvazek.

úspěšnost vyřešení problému

Podle dlouhodobé statistiky se podaří vyřešit skoro všechny případy problémového chování.

vyřešeno po první konzultaci

První konzultace vždy obsahuje vše potřebné pro úspěšné vyřešení problému, jak analýzu problému, tak i návrh řešení.

pozitivní
přístup

Používám výhradně pozitivní metody řešení, postavené na vědeckých a ověřených základech. Každý psí problém jde vyřešit bez zákazů, nátlaku či trestů.

online
konzultací

Díky karanténě se ukázalo, že takřka každé problémové chování jde vyřešit online.

vícedenních
kurzů

Od roku 2001 jsem organizoval a vedl více než 650 nejrůznějších vícedenních akcí pro majitele a psy, z toho nejméně 50 v zahraničí (Chorvatsko, Rakousko, Polsko...).

přednášek
o psech

Od roku 2001 jsem měl jak v rámci akcí tak i samostatně více než 1100 přednášek o nejrůznějších psích tématech.

vychovaných trenérů

Postupně jsem vychoval přes 45 trenérů, ze kterých má většina své psí školy a 18 z nich je zapojeno v www.DobraPsiSkola.cz.

Šťastný pes je ten, který žije v souladu s prostředím a v souladu se svou lidskou smečkou. Pomohu Vám porozumět svému psovi a naučím Vás komunikovat s ním tak, aby Vám rozuměl.

 

Řešení na „první dobrou“

Velmi často se setkávám s tím, že řeším chování psů které už se někdo snažil „vychovat“ či „převychovat“ a výsledkem je často strachové chování, zhoršení či vznik agrese a podobně. Každé problémové chování je možné řešit pozitivně. Je mi těchto psů vždy velmi líto, plno příběhů najdete v mých článcích.

 

Předejděte problémům

Pomohu Vám rozhodnout se pro správné plemeno podle Vašeho životního stylu, Vašich potřeb a možností. Mohu Vám také pomoci vybrat správného chovatele, vybrat správného psa či fenu z vrhu. A nebo Vám rád pomohu vybrat si z útulku takového psa, který bude odpovídat Vašim potřebám a nárokům, abyste předešli problémům.

Další možnosti pomoci pro vyšší kvalitu vztahu či pro úspěchy

jaké jsou Moje zásady?

Vztah se psem je složen z plné důvěry, vzájemného respektu a správné komunikace.

Pozitivní metody jsou postaveny na týmové souhře, na vztahu člověka a psa a na pozitivních prožitcích. Více a podrobně postupně také na www.dogopedie.cz .

Jde to i bez trestů, zákazů a korekcí.

Pokud psa naučíte, co má dělat a proč to má dělat, tak není potřeba trestat a používat různé donucovací pomůcky, počínaje škrtícím obojkem a konče ranami elektrickým proudem.

Profesionalita a znalost etologie.

Odmítám různá amatérská a laická řešení, ne proto že bych byl nesnášenlivý, ale proto že podobná řešení ke mně přivedla spousty majitelů se psy ve špatném psychickém stavu, a to většinou zbytečně; na začátku byl drobný problém s poslušností a na konci výsledkem práce dvou – tří „odborníků“ pes na hranici utracení. Správné řešení nesmí problém zhoršit.

Problémové je vždy chování, nikoli pes.

Věřím a vím, že všichni psi jsou v jádru skvělí. Jen dostali vrozené či získali životem špatné návyky, špatnou zkušenost, strach či něco podobného.

Hra jako základní kámen důvěry.

Psi i vlci si rádi hrají, hrou se učí poznávat svět, hrou se učí znát chování ostatních členů týmu a zvyšuje se tak pocit sounáležitosti. Pomocí her lze dosáhnout skvělých výsledků zábavným způsobem.

Vůdce smečky nebo dobrý šéf?

Má-li pes respektovat majitele beze strachu a donucení, je třeba si respekt získat pozitivně; být pro psa dobrým šéfem, kterého se nebojí, kterému věří, a se kterým chce být. Odmítám využívat metody „vůdců smečky“, které využívají strachu a nátlaku.

Učení správného, místo odnaučování špatného chování.

Učení správného chování je daleko jednodušší a rychlejší řešení než odnaučování špatného chování. Má také jasný výsledek, pokud nějaké chování psa zakážete/potlačíte/zabráníte, nevíte jakým jiným (někdy ještě horším) chováním ho pes nahradí.

Pozitivně také znamená, chtít místo muset.

U problémů, kdy pes něco nedělá, je obvykle nepochopení psa, co dělat má, nedostatek motivace nebo strach činnost provést. Při správné analýze je řešení obvykle snadné a rychlé.

Pozitivně není o názvu.

Jsou metody a lidé, kteří se tváří jako „pozitivní“ a při podrobnějším rozboru se psi donucují a stresují. Snažím se naučit majitele, jak rozeznat pozitivní metodu vlastním rozumem a nikoli na základě názvu a nálepky. Základní princip je ten, že při pozitivním přístupu pes dělá něco, protože chce a ne proto, že musí.

Vyřešte problémy se svým psem bez trestů a násilí.

Pomocí behaviorální terapie a změnou komunikace mezi psem a majitelem jsem jako poradce pro vztah člověka a psa pomohl již stovkám problémových psů být zase partnerem a přítelem. Pomohu vám vyřešit všechny druhy problémového chování.

Vyzkoušejte individuální konzultace nebo se zúčastněte některé mnou vedené skupinové akce, a nebo se podívejte na instruktážní videa.

Projekty, které jsem inicioval, a na kterých se podílím

2001–2010
Klub pracovní a záchranné kynologie

Pořádal jsem ročně 12–16 psí záchranářských výcvikových víkendů, 4 týdny výcviku na moři v Chorvatsku a zimní a letní záchranářské psí týdny v ČR a měl okolo 50 aktivních členů, celkem prošlo klubem cca 250 psů.

Psí sporty, které jsem v ČR inicioval a pomohl rozběhnout:

Doxpedition

Letní “expediční” výpravy se psy do zajímavých míst v zahraničí.
2015 – Rakouské Alpy a Chiemsee,
2016 – zubři (Bělověžský prales), příroda a jezera v Polsku,

2009–2017
Škola pracovní a zábavné kynologie

Akce známá také jako Herolky, od roku 2009 pořádá ročně okolo 180 víkendových a týdenních akcí, kterých se účastní ročně okolo 1400 zájemců.

Další zajímavé akce, které jsem realizoval:

  • 27x výcvik vodní záchranařiny se psy v Chorvatsku,
  • 2x Lavinový psí kurz, z toho jeden v Alpách, Dachstein
  • Safari Dvůr Králové, pravidelný jarní školní výlet, spojený se socializací a s výchovou a výcvikem v náročných podmínkách,

od 2017
Dobrá Psí Duše

Každoroční poděkování těm kteří se starají o opuštěné psy.

2015–dosud
Dobrá psí škola

Je síť psích škol, které důsledně používají pozitivní metody výcviku a výchovy psů. Síť jsem založil proto že jsem se setkával často s majiteli. Informace pro majitele psů najdete na www.dobrapsiskola.cz

2014, 2015
Dog Adrenaline Camp

Letní týden pro psí i lidské nadšence adrenalinových sportů. Spolu se psem si účastníci užili kurz přežití, noční výpravu, pobyt na opuštěném ostrově, jízdu lodí a tankem, let letadlem, překážkovou dráhu a další. Navazuje od roku 2020 Army Dog Team s podobnou tématikou Videa a pozvánka na armydogteam.kynolog.cz

2019
Velký seriál o psech

v tištěných Lidových novinách, který jsem organizoval a částečně také napsal, podrobnosti na www.dognews.cz