Nevychovaný flat? Ani náhodou!

Bála jsem se, že budu mít velkého nevychovaného flata a že to prostě nezvládnu. A tak jsem cvičila a cvičila a chodila za odborníkem, který se pyšnil řadou výborných známek ze zkoušek. Pak mi dal jednou jako dárek pro Ferdu ostnatý obojek, abych prý mohla jít na procházku do centra Brna. V tu chvíli se mi zatmělo před očima a konečně zajiskřilo v hlavě.Tohle není správně! Začala jsem hledat na internetu a procházet nejrůznější diskuze a nabídky, až jsem v únoru 2010 narazila na KPZK. Prý učí přesně to, co neumím – školu hrou. Jako vždy jsem se do kurzu vrhla po hlavě a přihlásila se na tři víkendy. Jenže Ferda začala poprvé hárat. Ano, je to fenka :)

Naším prvním víkendem byl až vodní výcvik v červnu 2010. Přijela jsem do Heroltic s tím, že mám trošku nestandardního flata – neplave. Vážně neplave a od kurzu jsem si slibovala, že by mi ji alespoň mohli pomoct dostat do vody tak, aby se v horkém létě namočila. Vzala si nás do parády Eva Káčerková a Ferda ještě ten den vytáhla svého prvního „tonoucího“!

Ferda je pořád trochu jiná. První rok vojácké výchovy na ní (i na mně) zanechal své stopy. A tak se rádi vracíme do Herolek, abychom se naučily další hry. A měli byste vidět, v jaké torpédo se má fenka promění, když si hrajeme na poslušnost nebo na schovávanou s figurantem v lese či sněhu. A jak jí vždy září oči, když vidí klikr! To je zkrátka tou největší odměnou!

Lenka

PS: Ferda už si umí uklidit hračky do krabice i naskládat prádlo do pračky. Právě se za sebou učí dveře, aby netáhlo :)